16 milionów opon na świecie

pochodzi z OPONEO

Nowoczesne centrum logistyczne OPONEO pozwala

wysłać dziennie 35 tysięcy opon do indywidualnych odbiorców

OPONEO bazuje

na własnych rozwiązaniach z dziedziny IT

Grupa kapitałowa

Podstawą działania Grupy Kapitałowej OPONEO.PL S.A. jest sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych ( głównie opon i felg) przez internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż.

Jednostką dominującą Grupy jest OPONEO.PL S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. Spółka powstała na podstawie statutu spółki akcyjnej z dnia 5 lutego 2007 roku.

W skład Grupy OPONEO.PL wchodzą następujące spółki zależne:

  • Opony.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Opony.pl Sp. z o.o. od 25 lutego 2010 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • OPONEO BRANDHOUSE Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką OPONEO BRANDHOUSE Sp. z o.o. od 28 listopada 2011 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • OPONEO.CO.UK LTD z siedzibą w Londynie, Anglia. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką OPONEO.CO.UK LTD od 30 lipca 2012 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • Oponeo.de GmbH z siedzibą w Berlinie, Niemcy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Oponeo.de GmbH od 06 września 2012 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • OPONEO Lastik Satış ve Pazarlama Dış Ticaret Limited Şirketi z siedzibą w Stambule, Turcja. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką OPONEO Lastik Satış ve Pazarlama Dış Ticaret Limited Şirketi od 02 października 2012 roku i jest w posiadaniu 99% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • OPONEO.COM Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką OPONEO.COM Inc. od 31 grudnia 2012 roku i jest w posiadaniu 100% akcji jednostki zależnej.
  • Hurtopon.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Hurtopon.pl Sp. z o.o. od 20 grudnia 2013 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • Dadelo S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę na spółką Dadelo S.A. od dnia 24 lipca 2017 roku i od dnia 14 lutego 2019 roku jest w posiadaniu 100% akcji w kapitale podstawowym Dadelo S.A.

dodatkowe informacje
Pierwsze zawiadomienie o zamiarze połączenia OPONEO.PL S.A. z siedzibą w Bydgoszczy ze spółką OPONEO BRANDHOUSE Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy
pobierz plik PDF

Drugie zawiadomienie o zamiarze połączenia OPONEO.PL S.A. z siedzibą w Bydgoszczy ze spółką OPONEO BRANDHOUSE Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy
pobierz plik PDF

zamknij

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji potrzeb Użytkowników. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies.