grid

Miliony opon na świecie

pochodzą z OPONEO

Nowoczesne centrum logistyczne OPONEO pozwala

wysłać dziennie 45 tysięcy opon do indywidualnych odbiorców

OPONEO bazuje

na własnych rozwiązaniach z dziedziny IT

CSR

Od początku działalności OPONEO.PL realizuje działania wpisujące się w filozofię odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Począwszy od zarządzania pracownikami przez budowę biur i magazynów, optymalizację tras przejazdów po sponsoring sportów motorowych i działania charytatywne. Wpływ na środowisko Spółki to w głównej mierze jej działalność biurowa, magazynowa oraz transport opon. Nadrzędną zasadą jaka przyświeca OPONEO.PL, jest minimalizacja negatywnego oddziaływania, co niejednokrotnie idzie w parze z korzyściami finansowymi dzięki zwiększaniu efektywności i optymalizacji procesów.

OPONEO.PL konsekwentnie wdraża efektywne ekologicznie rozwiązania w zakresie zarządzania przestrzenią biurową i magazynową. Rozbudowując siedzibę o kolejny budynek biurowy konsekwentnie pozostawała przy ekologicznych źródłach energii zasilających wysokowydajne układy CO, klimatyzacji i wentylacji.

OPONEO.PL dąży do usprawniania tras przewozu opon do klienta, celem skrócenia czasu dojazdu, a zarazem długości trasu co ma wymierne przełożenie na poziom emisji gazów do środowiska. W związku z dużym wolumenem towaru wysyłanego z magazynu Spółki podjęto decyzję o decentralizacji logistyki i otworzono nowe centrum logistyczne.

Spółka objęta jest obowiązkiem utylizacji opon – co roku podajemy liczbę zutylizowanych opon oraz przyjętych do utylizacji od serwisów samochodowych.

OPONEO.PL stawia sobie za cel bycia dobrym i cenionym sąsiadem w społeczności, w której prowadzi swoją działalność. Działania na rzecz społeczeństwa koncentrują się na wspieraniu rozwoju sportów motorowych i inicjatyw sportowych oraz pasji dzieci i dorosłych.

Rekrutacja i awansowanie pracowników OPONEO.PL S.A. opiera się na ich umiejętnościach i wynikach, jak również na kryteriach merytorycznych określonych w wymogach stanowiska pracy. Spółka dąży do zapewnienia różnorodności płci, kierunku wykształcenia, wieku i doświadczenia zawodowego. Wartość wskaźnika równości wynagrodzeń wypłacanych jej pracownikom, obliczanego jako procentowa różnica pomiędzy średnim miesięcznym kobiet i mężczyzn za ostatni rok wynosi GPGR = 0,11.

Raport

Aspekty niefinansowe działalności OPONEO.PL S.A., czyli nasz wpływ na społeczeństwo i środowisko
pobierz plik PDF

Utylizacja opon

Sponsoring sportu

Załoga Oponeo Motorsport Marcin Gagacki-Marcin Bilski posiada obecnie tytuł Wice Mistrza Polski klasa Open N w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2015 oraz zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP 2015. Więcej http://motorsport.oponeo.pl/

Grupa kolarska OPONEO

Grupa kolarska OPONEO startowała m.in. w wyścigach: Wyścig Cud nad Wisłą w Kutnie, Mistrzostwa Polski Par Masters, Nowy Targ Road Race, Wyścig kolarski Parzęczew, Mistrzostwa Polski indywidualne zdobywając tytuły Mistrza Polski.

Grupa kolarska OPONEO w składzie z Dariuszem Wojciechowskim - byłym Mistrzem Polski w szosowym wyścigu indywidualnym startowała m.in. w wyścigach Tour de France, Barcelona-Andora, Dookoła Tatr, Cyklo Gdynia, Mistrzostwa Polski Par Masters, Nowy Targ Road Race.

zamknij

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji potrzeb Użytkowników. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies.